Ağaca tırmananlar

1 Ağustos 2011 Pazartesi

Aşk mı Yemek mi

    Ramazan ayına girmemizle felsefemde hemen koccaman bir değişiklik yaşandı tahmin edebileceğiniz gibi. Felsefelerim zaten sürekli değişir yani şurda en az iki yazımı okumuşsanız bilirsiniz :D . Bir gün hiç temiz çorabım kalmadığında felsefemi değişmiştim, bir günse dolmuşta 3 tane şişman teyzenin arasına oturunca felsefemde yine korkunç bir değişiklik yaşanmıştı, ya da damacanda hiç su kalmadığını gördüğümde ellerimi yukarı doğru kaldırıp "neeedeen haa nedeeen" diye haykırmıştım....sonra felsefemi  değişip çeşmeden içmiştim. Bunun gibi yani değişiyor sürekli felsefelerim.
   İşte, yaklaşık bir buçuk saat önce topun atılmasıyla birlikte oturduğum koltuktan kalkıp masaya doğru ilerlerken (ki bu bir saliseden daha kısa sürmüş olmalı) felsefeme küçük bir soru sordum; "Bir insanı mutlu eden şey nedir; sevgi mi yemek mi?" (Sevgiye aşk da diyebiliriz, farketmez.) İnanmayacaksınız ama bu soruyu türkçe değil ingilizce sordum. Artık "ben ingilizce rüya görüyorum" diyen o sçama kadın gibi "ben ingilizce düşünüyorum" mertebesine eriştim. What makes a person happy? Dıdıdıdıdımmm dııım.
   Kafamda bu soru dönerken ilk lokmamı aldım ve "Şaka mı yapıyosun tabii kiii YEMEEEEEEK" dedim. Ama yaklaşık 15 dakika sonra gelen korkunç bir şişkinlik hissinde "Ah...sanırım sevgi...evet...yemek...oyş...yemek değil... olamaz..." dedim. Ki 5 dakika sonra da aklıma evde çikolata olduğu geldi ve soruya yeni bir şık daha eklenmiş oldu. "Bir insanı mutlu eden şey nedir; sevgi, yemek, çikolata?"
  Çikolata da zaten bir yemek mi? Bu ne cürreeet???? Peeeh. Cahil Mugglelar...
  O zaman işi biraz daha zorlaştıralım; Hangisi olmadan yaşayamayız? Aşk mı yemek mi çikolata mı? Maalesef çikolata olmadan çok zor olsa da yaşarız. Bayanlar için %99.9 yaşanmaz ama yine de %0.1 lik bir olasılık var.
  Yemek olmadan hayatta kalamayız sanıyorum. Peki ya sevgi olmadan? Sevgi olmadan yemek yememizin bi anlamı kalır mı? Uu hiç böyle düşünmemiştim, bak şimdi ilginçleşmeye başladı... Sevgi olmadan yediğin yemeği sevmezsin zaten. Zevk almazsın senin için taş yemekten farksız olur. Ama aşk karın doyurmaz gibisinden de bi laf var. Evet aç kalınca aşkını yiyecek halin yok ya. Belki de vardır...onlar sizin fantezileriniz bilemiycem ben şimdi.

  Ona tekrar geliriz de, şöyle bir ikilem de var. Yemek için mi yaşamalıyız, Yaşamak için mi yemeliyiz? Üzülerek belirtiyorum ki kesinlikle yemek için yaşıyorum. İki dakka aç kalayım allaaah bir huysuz,geçimsiz,yorgun,mutsuz,halsiz bi insan olup çıkıyorum. Elimi golumu kaldıracak kuvvetim olmuyo. Millete ters ters cevaplar veriyorum "hani senin bi secret vardı?" diyenlere "yemişim secretını ulan bana yemek verin" diyorum. Ama yemeği yiyince sanki biri beynimde motorların hepsini açıyor ve ben tam yol ileriii gidiyorum. Hoplayıp zıplıyorum, yerlerde yuvarlanıyorum, durmadna kahakha atıyorumi insanlarla konuşuyorum onlar istemese de konuşmaya devam ediyorum falan.
  Ama bence aşk da aynı etkiyi yapar çünkü bazen depresyona giriyorum ve her ne kadar gaaayeeet tok olsam da (ağzım durmuyo zaten depresyona girince) gene huysuz,geçimsiz,mutsuz,halsiz bi insan oluyorum. "Beni kimse sevmiyo haampp humppp (yeme efekti) öyle olmuyoooooo 16 yaşındayım yaşlandım artık beni.. hamppp humppp....seven biri olsun istiyorum, 12 yaşındaki çocukların bile sevgilisi var ben hala abaza gibi hampp humppp....adam kesiyorum, ay o beni sevsin bu beni sevsin diye deli danalar gibi koşuşturuyorum...haamp huummppp...neden...hampp...beni...hump...kimse...hamp hump...sevmiyoo ühühüühüh...hamp hump...ühühühühühü...."

  Oha sineğin biri ayağımdan ısırdı aay çok kaşınıyooo ellerimi biraz burdan çekicem...bekleyin..oha hem de başparmağımdan ısırmış nası becerdin hacı onu yaa ooy çok kötüüü....felsefem değişti ha şimdi...sivrisinekler ölsün ya gereksiz hayvanlar....Neyse sivrisineklerle ilgili bir bloga başlamadan konuya devam edeyim ben.

  Yani burdan çıkan sonuç karnın tok olunca aşkı arıyosun öyle mi? Bunu mu bulduk iki saattir? "Karnım açken yemeği karnım tokken seni düşünüyorum" de de bi kıza çaksın ağzına. Ay ne odunum allahım :D Yoo aslında hani düşünürsem her türlü düşünürüm de sıralama farklı olur. Mesela şöyle;
  *Karnım açken "Of çok açım ve seni çok özledim." *Karnım tok olunca; "Seni çok özledim ve çok özledim." Gördünüz mü karın tok olunca 2 katı özlüyo oluyorum. Yok anacım benden adam olmaz.

  Ama şöyle bişey de var şimdi aşkı yüzünden yemeden içmeden kesilip bilmem ne mertebelerine ulaşanlar var. Mesela Mecnun. 40 gün çölde yemedi de noldu? Öldü. Aşkısı leyla noldu? O da öldü. Ne aşk yaşattı ne yemek? O zaman neymiş, çikolata olmadan yaşayamazmışız.

   Neyseki saçma bi sonuca ulaşmadık huuh. Bi an gidişattan korktuydum.
   Ahh çikolata...iyi ki varsın ♥

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu aralar bunu dinliyorum

Bu aralar bunu dinliyorum
hurtsün solisti "dünya mirasları" listesine alınmalı